A może lokaty terminowe?

Więc masz sporo pieniędzy i nie wiesz co z nimi zrobić? Można było nimi wydmuchać poduszkowca lub wydać na tony butów – lub możesz patrzeć jak suma robi się coraz większa w depozycie terminowym! To zależy od Ciebie, ale jeśli zdecydujesz się na opcję depozytu terminowego, możemy podać kilka wskazówek na temat znalezienia dobrego. W ten sposób, kiedy Twoje pieniądze dojdą do jeszcze większej sumki, będziesz mógł kupić jeszcze więcej.

Co to jest lokata terminowa?

Lokaty terminowe ustalają oszczędności w okresach do pięciu lat w odstępach 30-dniowych, a odsetki są zazwyczaj płatne w momencie zapadalności terminu. Fundusze nie są dostępne w dowolnej chwili, ale depozyty terminowe mogą zostać przerwane w dowolnym momencie, jednak płacąc opłatę za przerwę – chyba że skończysz w tak zwanej nietolerancyjnej kaucji i musisz podać 31 dniowe powiadomienie.

Lokaty terminowe i oszczędności online

Lokaty terminowe oferowały w przeszłości wyższe stopy procentowe niż tradycyjne konta oszczędnościowe, zwłaszcza w dłuższych okresach, ale w ciągu ostatnich kilku lat zasady nieco się zmieniły wraz z pojawieniem się rachunków oszczędzających online oferujących premie na czas określony. Jednocześnie spadły stopy oprocentowania depozytów długoterminowych. Stopy depozytów terminowych są generalnie lepsze niż rachunki oszczędnościowe.

Większość środków na rachunkach depozytowych jest w posiadaniu osób w wieku poniżej 30 lat lub starszych. Młodzi konsumenci często wybierają rachunki online dla wygody użytkownika i natychmiastowego dostępu do swoich pieniędzy.

Konta online zazwyczaj płacą miesięcznie zamiast w terminie zapadalności, co oznacza wyższe zyski z tytułu odsetek.

Więc dlaczego lokaty terminowe?

Najważniejszą cechą jest pewność: stawki są ustalone na czas. Tak więc, nawet jeśli bank zmieni stawkę, Twój dochód pozostaje taki sam.

A co jest nie tak?

Wraz z depozytem terminowym pieniądze są blokowane przez określony czas, a wcześniejsze wypłaty zazwyczaj są karane z opłatą za przerwę. Wiele banków wprowadziło teraz tak zwane niestabilne depozyty terminowe, które wymagają minimum 31 dniowego wypowiedzenia, aby uzyskać dostęp do swoich pieniędzy. Jeśli zdecydujesz się na depozyt terminowy, możesz nie być świadomy zasady 31-dniowej, chyba że przeczytasz regulamin.