« Kredyt samochodowy fo… | Strona domowa | Jak zmienia się krajo… »

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja kredytowa to nic innego jak połączenie różnych zobowiązań finansowych w jedno większe. Konsolidacja umożliwia również połączenie posiadanego już kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja kredytowa – omówienie pojęcia

Słowo „konsolidacja” według słownika języka polskiego oznacza scalanie, zespolenie lub połączenie czegoś w jedną całość. Zatem w technologii bankowej konsolidacja będzie oznaczać połączenie posiadanych już kredytów w jeden większy kredyt. Rozwiązanie tego typu umożliwia uporządkowanie swoich finansów jak również łatwiejszą spłatę dotychczasowych kredytów. Niekiedy również można pozyskać dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Konsolidacja kredytów wymaga przeprowadzenia procesu kredytowego, który polega na przeprowadzeniu przez bank wnikliwej oceny kredytobiorcy. Dzięki temu można mieć pewność, że kredyt konsolidacyjny nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Jaki kredyt podlega konsolidacji?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny zaciągany jest w celu spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych i uzyskaniu w ten sposób klarownego harmonogramu spłaty. Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie różnych kredytów oraz pożyczek pozabankowych i może on obejmować następujące zobowiązania:

- kredyty gotówkowe,

- zadłużenie w rachunku osobistym (kredyt odnawialny lub linia kredytowa),

- kredyt na karcie kredytowej,

- pożyczka gotówkowa,

- kredyt samochodowy,

- kredyt hipoteczny,

- kredyt konsolidacyjny.

Jeśli klient danego banku posiada już kredyt konsolidacyjny nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonsolidował go z innymi posiadanymi kredytami. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie w każdym przypadku bank przychyli się do udzielenia nowego zobowiązania kredytobiorcy.

Czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem?

Wiele osób, które posiadają kilka różnych zobowiązań finansowych zastanawia się nad tym, czy kredyt konsolidacyjny będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli przyszły kredytobiorca ma pewność, że nie ma opóźnień w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych, a także posiada dobrą zdolność kredytową może bez najmniejszego problemu ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Pamiętajmy o tym, że kredyt konsolidacyjny umożliwi wynegocjowanie lepszych warunków kredytowania, co może przełożyć się na poprawę płynności finansowej.