« Co trzeba wiedzieć o … | Strona domowa | Na jakich warunkach w… »

Zabezpieczone i niezabezpieczone pożyczki

Zabezpieczoną pożyczką są pieniądze, które pożyczasz, które są zabezpieczone własnym zasobem, zazwyczaj domem. Stopy procentowe są tańsze niż pożyczki niezabezpieczone, ale mogą być znacznie bardziej ryzykowne, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak zabezpieczone pożyczki działają i co może się zdarzyć, jeśli nie możesz dokonać płatności.

Pożyczki zabezpieczone - wyjaśnienie

Pożyczki zabezpieczone są często wykorzystywane do zaciągania dużych sum pieniędzy, zazwyczaj powyżej 10000 złotych, chociaż można pożyczać mniej, zazwyczaj od 3000. Nazwa "zabezpieczona" oznacza fakt, że pożyczkodawca będzie wymagał czegoś jako zabezpieczenia w przypadku, gdy nie możesz spłacić kredytu. To zazwyczaj będzie twój dom.

Pożyczki zabezpieczone są mniej ryzykowne dla kredytodawców, dlatego są to zazwyczaj tańsze niż niezabezpieczone pożyczki. Ale są o wiele bardziej ryzykowne dla Ciebie jako kredytobiorcy, ponieważ pożyczkodawca może odebrać ci dom, jeśli nie utrzymasz spłat.

Pierwsze i drugie hipoteczne obciążenie

Pożyczki konsolidacyjne, które są zabezpieczone domem, mogą być opłatą pierwszą lub drugą. Jeśli jest to pierwsza hipoteka obciążona, oznacza to, że zaciągnąłeś pożyczkę na poprawę domu - na przykład, gdy nie masz już hipotek. Druga hipoteka obciążenia polega na ustanowieniu osobnej umowy z istniejącym kredytodawcą hipotecznym lub przechodzeniu do innego pożyczkodawcy.

Pożyczanie większej ilości pieniędzy od kredytodawcy hipotecznego

Możesz uzyskać dalsze zaliczki na kredyt hipoteczny - gdy pożyczasz dodatkową kwotę pieniędzy zabezpieczając je za pomocą domu u obecnego kredytodawcy hipotecznego. Jest to opcja, jeśli chcesz płacić za kilka poważnych ulepszeń domowych lub na przykład, chcąc złożyć depozyt na zakup drugiego domu.

Plusy

Zwykle płacisz niższą stopę procentową niż za pożyczkę osobistą, ponieważ pożyczka jest zabezpieczona Twoim domem. Spłaty są zazwyczaj dokonywane co miesiąc. Jednak kwota, jaką płacisz co miesiąc, będzie się różnić, jeśli oprocentowanie nie jest ustalone.

Wady

 Pożyczka jest zabezpieczona twoim domem, więc możesz stracić dom, jeśli nie możesz jej spłacić. Niektóre kredyty mają zmienne stopy procentowe, co oznacza, że ??spłaty mogą wzrosnąć. Upewnij się, że wiesz, czy stawka jest stała czy zmienna. Niektóre pożyczki zabezpieczone niosą ze sobą kosztowne opłaty. Upewnij się, że uwzględnisz to, kiedy obliczasz, ile kredytu będzie ci kosztować ta pożyczka w całości. Opłaty za aranżację i inne koszty związane z konfiguracją należy uwzględnić w rocznej stopie oprocentowania.

O niezabezpieczonych pożyczkach

Niezabezpieczona pożyczka jest bardziej prosta do zrozumienia i zaciągnięcia - pożyczasz pieniądze z banku lub innego pożyczkodawcy i zgadzasz się dokonywać regularnych płatności, dopóki nie zapłacisz w całości. Ponieważ kredyt nie jest zabezpieczony Twoim domem, stopy procentowe są zazwyczaj wyższe. Jeśli nie dokonasz płatności, możesz ponieść dodatkowe opłaty.