« Przeciętny kredytobio… | Strona domowa | Zabezpieczone i nieza… »

Co trzeba wiedzieć o kredytcie gotówkowym?

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu który możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel, w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego czy samochodowego. Na chwilę obecna jest to chyba jeden z najbardziej popularnych kredytów o które ubiega się coraz więcej osób. Aby go otrzymać nie musimy spełnić tyle wymogów jak w przypadku kredytu hipotecznego, w zasadzie może uzyskać go każdy kto wykaże się jakimkolwiek źródłem dochodu.

Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu udzielany jest zarówno firmom jak i osobom prywatnym. Najważniejsza jego cecha jest to że może zostać przeznaczony na dowolnie wybrany przez nas cel i co więcej nie musimy go udokumentować. Powodem jego zaciągnięcia może być remont mieszkania, kupno auta, wakacje z rodziną, czy kupno sprzętu bądź nawet spłata innych zadłużeń. Wiele banków zachęca nas do skorzystania z ofert kredytowych poprzez różnorakie promocje oraz niższe oprocentowanie. Jak się okazuje wybór najkorzystniejszej dla nas oferty kredytowej staje się coraz trudniejszy, a wszystko za sprawa tego, że ofert tych jest coraz więcej.

Na co należy uważać zaciągając kredyt gotówkowy

Coraz częściej banki konkurują ze sobą i kuszą nas coraz to lepszymi i korzystniejszymi warunkami kredytowymi. Obecnie oprocentowanie plasuje się w granicach około 10 proc. Wiele banków jednak znacznie obniża oprocentowanie po to by przyciągnąć nowych klientów. Jak się okazuje na takie niższe oprocentowanie oferowane przez bank powinniśmy zwrócić szczególna uwagę. Z reguły banki tracąc na oprocentowaniu zabezpieczają swoje zyski w inny sposób jak np. poprzez stosowanie wysokich prowizji czy też dodatkowych ubezpieczeń kredytu. Dlatego też jak się okazuje aby wybrać najkorzystniejszy dla nas kredyt nie powinniśmy się sugerować samym parametrem ale całkowitym kosztem kredytu który niestety może nas nieco zaskoczyć. Sumując wszystkie koszty i dodatkowe opłaty związane z kredytem może się okazać że kredyt z tak bardzo korzystnym dla nas na pierwszy rzut oka oprocentowaniem wynoszącym 5 proc. okaże się w skali roku zdecydowanie mniej korzystny niże ten 10 proc. ponieważ będzie miał niższe prowizje.

Jak przygotować się do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej kredytu gotówkowego. ?

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego powinniśmy dokładnie zaplanować każdy nasz kolejny krok. Myśląc o zaciągnięciu większej kwoty kredytu warto pomyśleć o profesjonalnym doradcy który przeprowadzi nas przez całą procedurę i z pewnością doradzi która z ofert będzie dla nas najkorzystniejsza. Jeżeli jednak myślimy o kredycie tylko na wakacje warto już wcześniej pomyśleć o odkładaniu części wypłaty na konto oszczędnościowe, jeżeli jednak nawet w taki sposób nie będziemy mogli odłożyć wystarczających środków i konieczne jest pożyczenie pieniędzy z banku pamiętajmy, żeby dokładnie przeanalizować jaka kwota będzie nam potrzebna, gdyż nie warto płacić odsetek za pieniądze których nie wykorzystamy.