Hipoteka – dowiedz się czy warto ją spłacić przed terminem

25 06 19 - 13:45

Jeśli jesteś w stanie spłacić wcześnie j swój kredyt hipoteczny, gratulacje - to dobrze. Jednak możesz się zastanawiać, czy to najlepsza decyzja finansowa dla twojej konkretnej sytuacji. Czy są lepsze sposoby na wydatkowanie pieniędzy na zabezpieczenie swojej przyszłości? Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom spłaty wcześniejszego kredytu hipotecznego, które stworzyłem przy pomocy bloga kredytynatak.com.pl.

 
Read More

Pożyczki gotówkowe - na co uważać, czym się różnią od kredytów gotówkowych?

30 04 19 - 13:15

Pożyczki gotówkowe są bardzo popularnym produktem finansowym, i sięgamy po nie bardzo często kiedy nagle potrzebujemy gotówki. Jak się okazuje firmy które je oferują często stosują zamiennie terminy pożyczka i kredyt, co często wprowadza nas w błąd.

Musimy zatem wiedzieć czym różnią się oba produkty i na co uważać, gdy zamierzamy zaciągnąć pożyczkę gotówkową.

 
Read More

Zasady funkcjonowania kredytów gotówkowych

07 03 19 - 12:34

Dla wielu z nas kredyty hipoteczne są w zasadzie jedyną możliwością na zdobycie własnego mieszkania. Dziś, kiedy ceny nieruchomości potrafią przyprawić o zawrót głowy, banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, tworząc coraz lepsze oferty kredytów i pożyczek. W przypadku umowy na kredyt hipoteczny trwa to zazwyczaj nawet kilka dni. Dzięki temu bank może dokładnie sprawdzić naszą historię kredytową oraz BIK, my z kolei mamy czas na dokładne zapoznanie się z wzorem umowy i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć porady doradcy kredytowego. Powinniśmy również zasięgnąć informacji w banku, ile czasu przyjdzie czekać nam na wypłatę kredytu, w przypadku jeśli decyzja będzie pozytywna i kredytodawca zadecyduje o pożyczeniu nam wnioskowanej sumy. Informacja ta będzie na pewno przydatna w chwili tworzenia aktu notarialnego. Jednak bez względu na wszystko powinniśmy przede wszystkim bardzo dokładnie zapoznać się z treścią umowy. Znajdziemy tam m. in. Zapisy dotyczące konkretnie naszego przypadku, jak np. wymogi dotyczące tzw. cross sellu. Cross sell obejmuje wszelkie dodatkowe produkty, które możemy nabyć w celu zaniżenia kosztów kredytu. Mowa tu przede wszystkim o kartach kredytowych czy rachunkach oszczędnościowych.

 
Read More