Kredyt samochodowy formalności i spłacanie kredytu.

03 02 20 - 14:17

Kredyt samochodowy cieszy się dużym zainteresowaniem w śród polaków z uwagi na to, że jest zdecydowanie najtańszy. Kredyt gotówkowy za który możemy również sfinalizować zakup auta jest zdecydowanie droższym rozwiązaniem gdyż nie posiada on tylu zabezpieczeń ile posiada kredyt samochodowy. Jednak kredyt samochodowy w przeciwieństwie do uniwersalnej pożyczki gotówkowej, do której zdobycia potrzeba w zasadzie wyłącznie dowodu osobistego, wiąże się z szeregiem formalności i stosem dokumentów potrzebnych do jego sfinalizowania. Niestety w przypadku kredytu samochodowego procedura jest znacznie dłuższa a pożyczonych pieniędzy nie dostaniemy od ręki. Duża liczba formalności związanych z tym kredytem wynika również z konieczności zabezpieczenia kredytu co powoduje niższe koszty całkowitego zadłużenia. Co więcej aby uzyskać kredyt samochodowy, musimy zaangażować w niego wkład własny, od wysokości wkładu własnego zależy wysokość oprocentowania kredytu. Ogromnym plusem kredytu samochodowego jest również fakt, iż wysokość rat kredytu możemy ustalić sobie samodzielnie według własnych możliwości. Mamy również możliwość spłacenia go przed terminem bądź zawieszenia na jakiś czas, co dla wielu może być bardzo korzystnym rozwiązaniem. Jako kredytobiorcy podpisując umowę zobowiązujemy się do spłaty kredytu w okresie maksymalnie dziesięciu lat mamy również możliwość wyboru waluty, w jakiej chce zaciągnąć kredyt. Dla niektórych osób rozwiązanie to może być wygodne i korzystne jednak miejmy na uwadze ryzyko związane z chwiejnym kursem walut, wówczas odpowiedzialność za ewentualne straty spada tylko i wyłącznie na nas.

 
Read More

Czego bank nie chce skonsolidować?

18 11 19 - 14:34

Z reguły kredyty konsolidacyjne udzielane są na większość zadłużeń. Mimo to w niektórych przypadkach bank może odmówić konsolidacji niektórych z nich. Dlatego każdy Klient chcący skorzystać z konsolidacji, już na wstępnym etapie składania wniosku powinien dowiedzieć się, czy dane zadłużenie jest przez bank konsolidowane. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzi on sporo czasu i... nerwów.

Pożyczki? Będzie problem...

Najtrudniej znaleźć bank konsolidujący pożyczki pozabankowe. O ile w przypadku standardowych pożyczek jest to jeszcze (przynajmniej teoretycznie) możliwe o tyle konsolidacja chwilówki jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście nie można tego przyjąc za pewnik np. w kontekście najbliższych kilku lat. Oferty banków ulegają ciągłej zmianie i wprowadzenie do konsolidacji pożyczek i chwilówek jest (w opinii wielu specjalistów) tylko kwestią czasu. Wracając jednak do tematu pożyczek, na rynku obecnie znajdują się mniej więcej trzy banki, które umożliwiają taką konsolidację. Niestety, zwykle jest ona uzależniona od sumy tychże pożyczek, która – w zależności od banku – powinna oscylować w okolicach co najmniej 5 tysięcy złotych.

 
Read More

Jak zminimalizować ryzyko przy kredycie gotówkowym.

05 09 19 - 08:36

Kredyty gotówkowe są dla wielu jedyną deską ratunku w sytuacji podbramkowej. Wyjazd na wakacje lub zakup okazyjny telefonu to tylko niektóre przykładowe sytuacje w których gotówka odgrywa pierwszoplanową role. Czy odpowiednio dobrany kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem? Czy istnieje ryzyko, które trzeba ponieść decydując się na kredyt w gotówce. Odpowiedzi na te i inne zapytania postaramy się poruszyć w tym artykule.

 
Read More